Atrakcje w Szczyrku

wintry, snow, firs-2993370.jpg

Szczyrk Zimą

Szczyrk zimą to raj dla miłośników sportów zimowych. Znajduje się tam wiele wyciągów narciarskich, tras zjazdowych oraz terenów do freeride'u. Wszystko to na tle pięknej, zimowej scenerii. Miasto oferuje także wiele innych atrakcji, takich jak kuligi, przejażdżki na skuterach śnieżnych czy jazdę na sankach. Dla osób szukających odpoczynku i relaksu polecamy wizytę w jednym z lokalnych SPA lub termalnych basenów. Szczyrk to również doskonałe miejsce na spacer, nie brakuje tam pięknych szlaków prowadzących przez zimowe lasy i polany. Wieczorem można skorzystać z różnych opcji rozrywkowych, od wizyty w jednej z wielu restauracji, po spotkanie w pubie lub klubie nocnym.

Szczyrk Latem

Szczyrk, położony w Beskidzie Śląskim, to idealne miejsce na letni wypoczynek. Otoczony pięknymi lasami i wzniesieniami, zachęca do wędrówek pieszych, rowerowych oraz jazdy konnej. W okolicy znajdują się także liczne wyciągi narciarskie, które w okresie letnim służą jako trasy do downhillowe. A dla osób chcących poczuć prawdziwe emocje polecamy park linowy. Zapraszamy również na Skrzyczne skąd rozciąga się przepiękny widok na całe Beskidy.

man, bicycle, travel-3704749.jpg

Beskid Śląski

Beskid Śląski to jedno z najpopularniejszych turystycznych pasm górskich. Leży przy granicy z Czechami i Słowacją. Region ma do zaoferowania wiele atrakcji – zarówno dla miłośników przyrody, jak i koneserów architektury. Beskid Śląski to nie tylko kilometry szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich, ale również piękne miasta uzdrowiskowe i różnorodne atrakcje dla dzieci. Główne atrakcje Beskidu Śląskiego to: - Skrzyczne 1257 m npm. - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego; - Klimczok 1117 m npm - wspaniały punkt widokowy; - Barania Góra 1215 m npm - stąd wypływa królowa polskich rzek - Wisła; - Hala Jaworowa - jedna z najpiękniejszych polan w Beskidzie Śląskim.; - Wielka Czantoria 995 m npm - najwyższe wzniesienie Pasma Czantorii; - Kotarz 974 m npm - wznosi się nad Szczyrkiem-Soliskiem; - Szyndzielnia 1028 m npm - ulubione miejsce spacerowe mieszkańców Bielska-Białej; - Brennica 884,6 m npm - położona pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy; Najpopularniejsze miejscowości turystyczne to Wisła, Szczyrk, Ustroń, Bielsko-Biała, Istebna oraz Brenna

Kochamy Naturę

Beskidy to malownicze pasmo górskie zasługujące na szczególną ochronę. Dlatego troszczymy się o niego dbale i odpowiedzialnie, zachowując czystość powietrza, wody i gleby oraz chroniąc zwierzęta i roślinność. Zachęcamy innych do podobnych działań, by cieszyć się pięknem Beskidów wraz z przyszłymi pokoleniami. Skupiamy uwagę nie tylko na aktualnej ochronie, lecz także na krokach potrzebnych dla zachowania ich wyjątkowego piękna w przyszłości.

10 lat doświadczenia

8,1 opinia na booking